Káva podle druhu

Zde najdete různé druhy káv. Od různých druhů čerstvě pražených arabiky a robusty, až po naši nabídku nepražené kávy s příměsí máty a citronové trávy. 

Káva podle druhu Počet produktů: 31

Podkategorie

 • Zrnková káva

  pražená káva, 

 • Mletá káva

  Pražená káva mletá. Různé hrubost mlet -  podle druhu přípravy kávy (moka konvička, french press, dripper, chemex, espresso, turek, džezva)

 • Zelená káva

  Zelená káva není žádná speciální úprava nebo druh. Jedná se o normální zrna kávy typu arabika, která ovšem neprošla pražením. Díky tomu, že zrnka neprošla vysokou teplotou, nepřišla o některé prospěšné složky, které by se pražením odstranily.

 • Bio káva

  Bio káva (nebo také organická) je taková, která se vyrábí bez použití umělých chemických látek. Znamená to, že se pěstuje čistě „přírodně“, bez použití pesticidů a herbicidů, které by růstu napomáhaly.

  Pokud je káva deklarovaná jako Bio ( organická), musí pocházet z plantáží, kde se nepoužívají umělá hnojiva ani chemické přípravky obecně. Navíc do pěstování nesmí vstoupit ani jakákoliv genetická úprava. Káva musí růst v ryze přírodním rytmu a být hnojená přírodním hnojivem (trus, kompost). To by mělo zaručovat, že kávová zrnka budou bohatší na zdraví prospěšné antioxidanty.

  Aby výrobci mohli tento název používat musí mít certifikát

 • Cibetková káva

  Druh kávy pocházející z Indonésie. Slovo kopi znamená v indonéštině kávu a luwak je místní název cibetkovité šelmy. Ta požírá celé plody kávovníku, z nichž stráví pouze dužinu a zrnka vyloučí spolu s výkaly. Enzym proteáza v trávicím traktu zvířete způsobí, že kávová zrnka získají jemnější, méně hořkou chuť. Kopi Luwak patří k nejdražším druhům kávy. Ročně se vyprodukuje na světě pouze okolo pěti set kilogramů.

na stránku
zobrazeno 1 - 30 z 31 celkem
zobrazeno 1 - 30 z 31 celkem