Servis

Pravidelné čištění kávovarů:

zákazníkům doporučujeme pravidelné čištění kávovarů zhruba po 2 letech. Při větší spotřebě kávy např 10kg měsíčně je vhodné pravidelné čištění a údržba každé dva měsíce. Čistění provádíme dle dohody, většinou do druhého dne. Součástí této údržby je čištění kávových cest, odvápnění, vyčištění mlýnku od kávových usazenin, vyčištění spařovací jednotky a promazání pohyblivých dílů.

Proč čistit kávovar?

Při přípravě kávy se v kávovaru usazují aromatické oleje, které jsou obsaženy v kávě. A tyto oleje po nějaké době negativně ovlivňují chuť a kvalitu připravované kávy. Je proto velmi důležité pravidelně provádět proces čištění. Čistící tableta rozpustí usazené oleje a dezinfikuje části , kterými káva protéká. Po každém čištění okamžitě poznáte rozdíl v chuti a kvalitě připravované kávy.

Proč odvápňovat kávovar?

Při provozu kávovaru se v topném tělese (boileru) usazuje vodní kámen, který je obsažen ve vodě a vodní kámen také velmi výrazně ovlivňuje kvalitu kávy. Proto je potřeba pravidelně kávovar odvápňovat. Používá se tekutý přípravek  nebo tablety . Pro spuštění odvápňovacího procesu si prostudujte návod k Vašemu kávovaru. UPOZORNĚNÍ - před odvápněním vždy odeberte filtrační patronu (pokud ji máte v kávovaru)

Proč používat filtr vody?

Filtr vody slouží ke změkčení vody, mechanické nečistoty, těžké kovy a odstraňuje zápach chlóru z vody. Filtry jsou účinné, jen je potřeba dbát na pravidelnou výměnu. Filtr může být v kávovaru maximálně 2 měsíce, poté se musí vyměnit. Ztratí svou účinnost a mohou se  v něm tvořit plísně. Stává se, že zákazníci osadí filtr při koupi kávovaru a nechají ho tam i dva roky. Takovou kávu bych na návštěvě dostat nechtěl.

Provádíme opravy automatických kávovarů těchto výrobců: Nivona, SAECO (modely Magic, Royal, Vienna, Incanto, Stratos, Odea, Talea, Primea, Lirika, Office,, Idea, Royal Gran Crema, Idea), SAECO Philips ( Aulika, Phedra, Serie 5000 EP5331,5332,5333,5334,5335,5336)SOLIS (Master 5000, 5000 Digital), JURA (Ena, Impressa F50, F55, C5, Impressa J5, Z5 ), GAGGIA, ROTEL, TURMIX, TREVI, KRUPS, KÖENIG (KOENIG), SIEMENS, SPIDEM, SATRAP, DeLONGHI, AEG. Elektrolux, Divina,  a další.

Opravujeme elektronické desky profesionálních i automatických kávovarů.

Provádíme i servis a kompletní repase profesionálních  kávovarů např. Astoria,  Carimali, Cimbali, Expobar, Faema, Rancilio, Nuova Simonelli, Reneka , San Marco, San Remo a apod.

Servis kávovarů zajišťujeme na území  celé ČR (využíváme svozovou službu )

Pokud potřebujete opravit kávovar a nemáte možnost  jej doručit osobně, dobře přístroj zabalte do krabice, zabezpečte proti poškození tak, že kávovar dáte do pevné krabice a dobře obložíte proti poškození a emailem nebo telefonicky si u nás objednejte svoz (do 17.00). Druhý pracovní den si pro zásilku přijede přepravní služba  a po opravě vám kávovar doručí zpět. Cena této služby je 420 Kč+DPH (tam i zpět).

Pro objednání svozu nebo konzultaci Vašeho problému s nefunkčním kávovarem nás kontaktujte na tel. 603 487 185 nebo e-mailem  josef.majercak@alacaffe.cz, alacaffe@seznam.cz

Najdete nás na adrese - Křížkovského 793/61, Třebíč, 67401

Otevřeno: Po-Čt 8-12 13-17  Pá 8-12 13-16