Cibetková káva - Kopi Luwak

1 580 Kč
S DPH
3-5 pracovních dnů
Balení
Počet

Kávu dodáváme již od 10g.

země původu : Indonésie

Nejdražší káva na světě má název Cibetková káva - Kopi Luwak. Chutná silně kořeněně s lehkou příchutí čokolády a karamelu. 

Tato Cibetková káva je nejlepší káva na světě. Obdivovaná nemalým počtem odborníků.

100% arabika

Tato arabica je naprosto nejdražší káva na světě a má proč být. Svou vynikající kvalitou nemá konkurenci. Její nenapodobitelná chuť je oceňována všemi znalci po celém světě.

Zvláštností je fakt, že trávicí ústrojí Cibetky dokáže strávit jen slupku a tak zrna vycházejí neporušena. Avšak samotná struktura zrn se uvnitř trávicího traktu mění. Dochází k chemickým procesům v důsledku pronikání žaludečních šťáv a kyselin z Cibetčina žaludku (jakýsi druh fermentace, která je způsobena enzymy a bakteriemi). Proteiny se rozpadají na malé molekuly a aminokyseliny. Tím káva ztrácí na hořkosti a dosahuje originální chuti. Zrna se stávají křehčí, tvrdší a tmavší. Tamní domorodci pak celé dny tráví hledáním a sbíráním jejího trusu, z nějž zrna vybírají.

Jedná se o pražená kávová zrna, která ještě v zeleném stavu prošla zažívacím traktem malé kunovité šelmy - cibetky, žijící v Indonésii. Pokusy s chovem cibetek v zajetí a jejich přikrmováním zelenými kávovými zrny selhaly, a tak jsou lidé nuceni sbírat trus této šelmičky v jejím přirozeném prostředí a kávová zrna z něj vybírat. Této kávy se ve volné přírodě ročně vyrobí jen asi 200 kg.

Mohlo by vás také zajímat

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: